משנים את פני המדינה: אילו מתחמים כלולים בתוכנית ההתחדשות העירונית בנס ציונה?

ההתחדשות העירונית יכולה לגרום לשינוי פני העיר, ולגרום להתפתחויות רבות שהפרויקטים החדשים מביאים איתם. תוצאות השינויים האלה גרמו ליזמים שונים לבחור בנס ציונה הוותיקה לבניית מתחמים חדשים. במאמר הזה תקבלו הסבר להתחדשות העירונית ומטרתה, ועל החידוש בעיר נס ציונה. שנתחיל?

מהי התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי פני העיר באמצעות בנייה באזורים, בערים ובשכונות שונות בישראל ובעולם. ערים שונות שבהן שכונות ותיקות, חיפה לדוגמה, מאשרות חידוש של השכונות ובנייה בשטחים ריקים. תהליך ההתחדשות מתחיל במציאת אזורים ותיקים שאותם אפשר לחדש, והערכת יכולת האזורים לשגשג ולהתפתח אחרי שינוי פני השכונה. הגורמים האחראים על הפרויקט מתכננים איך לייעל את השכונה בעיר או את האזור החדש, והם יכולים להחליט לבנות מתחמי מגורים או מתחמי קניות שונים. השלב המעשי של ההתחדשות העירונית הוא הבנייה והיישום של התוכניות כדי שיוכלו והתחיל לאכלס דיירים או בעלי עסקים באזור המחודש. ההתחדשות עשויה להיות בתוך ערים ותיקות קיימות, נס ציונה לדוגמה, או באזורים שלא נחשבו לעיר לפני תחילת הבנייה.

למה חשוב לפתח ערים ותיקות?

הסיבה להתחדשות העירונית היא פיתוח ערים ותיקות וחדשות שיכולות לגרום לשגשוג באזורים האלה. גורמים וחברות שונות המשקיעים בתהליך החידוש יכולים לשנות לטובה בתוך הערים או מחוץ להן. תהליך חידוש פני העיר עשוי להעלות את מספר הדירות בשכונות מגורים כדי שיותר אנשים יוכלו להתגורר בהן. מתחמי הבנייה החדשים עשויים להכיל דירות מרווחות, מקומות חנייה רבים ובניינים גבוהים שיכולים להכיל מספר רב יותר של משפחות. נוסף לכך, החידוש יכול להעלות את מספר מקומות העבודה באזור העירוני המחודש. הצורך באנשי מקצוע שונים בתוך שכונות מגורים עולה במקומות שמכילים יותר אנשים. מתחמי הקניות החדשים שנבנים בפרויקטים אלה גורמים ליצירת מקומות עבודה בצורה ישירה או עקיפה. כתוצאה מהעלייה במספר הדירות ומקומות העבודה יכולים לראות את עליית הערך של האזור שבו הפרויקט החדש נבנה. ההיצע הרחב של הדירות ומקורות ההכנסה עשוי להעלות את הביקוש של המתחמים החדשים. סיבה נוספת לעליית הערך של המתחמים החדשים היא הקמת תשתיות ושיפור התשתיות הקיימות, כמו תשתיות מים או תשתיות לספקי אינטרנט שתוכלו לבחור כשתיכנסו לדירה החדשה.

 

 

פרויקט החידוש בנס ציונה

נס ציונה היא אחת מהערים הוותיקות בישראל, וכעת היא זוכה בפרויקטים רבים של התחדשות עירונית. העיר הוותיקה שבה בניינים בצורת בנייה ישנה שנבנו בעבר משנה את פניה בתהליך של התחדשות מואצת של שכונות שונות בעיר. יזמי בנייה החליטו לבנות מתחמים שונים, כמו מתחם נחמיה, מתחם הטייסים-בן צבי ומתחמים נוספים שאותם תוכלו למצוא במדריך המקיף. החידוש בנס ציונה עשוי להגדיל את מספר התושבים שגרים בה בגלל המספר הרב של הדירות שמיועדות לאכלוס שנבנו בפרויקטים החדשים. נוסף לעלייה במספר התושבים, מקומות עבודה נוספים עשויים להיפתח כדי לשמש את הדיירים שיגיעו לגור במתחמים האלה. הצמיחה הזאת יכולה להביא לעלייה בשווי הערך של המתחמים שנבנו בשכונות בעיר, ואף לעליית הערך של העיר.

לסיכום

ההתחדשות העירונית היא חידוש פני הערים הוותיקות, וכתוצאה מכך שגשוג והתפתחות של שכונות ואזורים שונים. יזמי המתחמים השונים בונים בניינים מרווחים יותר שבהם מקומות חנייה, ואף מחדשים את התשתיות השונות. נס ציונה הוותיקה עוברת תהליך חידוש שעשוי לגרום לעלייה במספר הדירות הקיימות, להתפתחות של מקומות עבודה נוספים ולצמיחת שווי האזור.

נגישות