ישנים על פי ההלכה: למה צריך מיטה יהודית?

לא פעם בחנויות רהיטים אנחנו פגשים את ההגדרה 'מיטה יהודית', אם זה נשמע לכם מוזר, ואתם לא יודעים על מה מדובר, אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות. כאן תבינו בדיוק מהי מיטה יהודית, ומה בדיוק ההגדרה של חדרי שינה יהודים. אחרי שתקראו את זה, יהיו לכם תשובות לכל השאלות שלכם.

 

ההלכה היהודית

ההלכה היהודית מטילה הגבלות שונות על בני הזוג בתקופה שבה הם אסורים זה על זה. ההגבלות קשורות בעיקר לנושא של קרבה בין שני בני הזוג, כאשר על בני הזוג נאסר לגעת זה בזה במהלך התקופה הזו. המגע האסור הוא כל סוג של מגע, ולכן גם במהלך השינה אסור לבני הזוג שיתרחש מצב שבו הם נגעו זה בזה, גם אם מתוך שינה ובלי לשים לב. חדרי שינה שנועדו לאפשר התנהלות נוחה גם בתקופה שבה בני הזוג אסורים זה לזו מכונים חדרי שינה יהודיים. בחדרי השינה הללו המיטות ניתנות להפרדה אחת מהשנייה וכך כל אחד מבני הזוג יכול לישון במיטתו גם בתקופת האיסור. המיטות מופרדות כך שיש בניהן חלל בולט, ולכן לא עלולה להיווצר בעיה של מגע בין שני בני הזוג.

 

שינה על מיטה אחרת

במהלך התקופה שבה בני הזוג אסורים, האישה אמנם יכולה לישון במיטתו של הבעל אולם על הבעל נאסר לישון במיטה של אשתו, גם כאשר היא לא נמצאת בה. לאור זאת, האפשרות היחידה לשימוש במיטה זוגית היא אם האישה תישן במיטה הזוגית במהלך תקופת האיסור, והבעל יישן במיטה אחרת שאינה המיטה הזוגית. כמובן שהאפשרות הזו לא נוחה במיוחד, ולכן קיימת המיטה היהודית.

 

ישנים על פי ההלכה: למה צריך מיטה יהודית?

 

החשיבות של מיטה יהודית

עבור זוגות שמעוניינים להקפיד על טהרת המשפחה, למיטה יהודית ישנה חשיבות רבה. רק בעזרת מיטה כזו ניתן לשמור על ההלכה שמטילה הגבלות על קרבה, כיון שברגע שמדובר על מזרון אחד, אין שום אפשרות לישון יחד בלי שייווצר מגע. כמובן שההלכה לא דורשת משני בני הזוג לישון בחדרים נפרדים ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא מיטה יהודית.

 

מיטה עם מזרון נפרד

הדרישה למיטה יהודית אינה דרישה ביחס למיטה עצמה, אלא כפי שהבנתם היא נועדה למנוע כל מצב של מגע בעת השינה. לאור זאת, ניתן לעשות שימוש במיטה אחת שבה ניתן לייצר הפרדה מוחלטת בין המזרונים. כך גם אם אתם ישנים על מיטה אחת אולם אין מצב שייווצר מגע במהלך השינה, השימוש במיטה הזו מותר לפי ההלכה.

 

מיטה יהודית איכותית

כמובן שזה שאתם קונים מיטה יהודית ממש לא אומר שאתם צריכים להתפשר על האיכות של חדר השינה שלכם. כיום מוצעות מיטות ברמה גבוהה מאוד, ויחד עם זאת קיימת בהן האפשרות ליצור הפרדה. גם אם מדובר על שני מזרונים נפרדים, ניתן להצמיד את המיטות ולקבל מראה אחיד שבו יהיה קשה להבחין בכלל שמדובר על מיטה שניתן להפריד אותה.

 

לסיכום

מיטה יהודית נועדה כדי לאפשר לנו לשמור על טהרת המשפחה גם בימים של איסור קרבה בין בני הזוג. המיטה נוצרת כך שניתן להפריד את שתי המיטות זו מזו, כדי למנוע מצב של מגע אפשרי בין בני הזוג. בעזרת מיטה יהודית אתם יכולים לישון יחד גם בימי האיסור, בלי לפחד מכך שייווצר מגע בשינה.

נגישות