למען מתמודדי נפש בישראל: הכירו את פועלה המיוחד של עמותת לב ונפש

לב ונפש היא עמותה מסורה המעניקה תמיכה לילדים ומשפחות המתמודדים עם הפרעות נפשיות. לב ונפש שהוקמה מתוך אמונה שלכל ילד מגיע לקבל טיפול ותשומת לב נאותים, מציעה מגוון שירותים שנועדו לסייע למשפחות לנווט את אתגרי החיים, בעקבות גילוי אודות מחלת נפש אצל הילדים. עם צוות מסור של מתנדבים מנוסים המחויבים להשפיע לטובה על חייהם של מתמודדי הנפש בישראל, לב ונפש הוא מגדלור של תקווה עבור אלה שמחפשים עזרה ותמיכה. מה חשוב לדעת אודות הפעילות המיוחדת של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

תמיכה וסיוע למען ילדים הסובלים מהפרעות נפשיות

עמותת לב ונפש הוקמה על ידי צוות של מתנדבים אשר החליטו לתת מעצמם למען מתמודדי הנפש בישראל, ובדגש על בני נוער וילדים. ילדים המתמודדים עם הפרעה נפשית נאלצים לחוות לעיתים קרובות אתגרים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלהם. קשיים אלו עשויים לכלול בין היתר קושי באינטראקציה חברתית, ויסות רגשי, תקשורת וביצועים אקדמיים. לרוע המזל, משפחות נאלצות לא פעם לצאת למאבק לטובת קבלת למשאבים ולתמיכה הדרושים לניהול יעיל של אתגרים אלו. בשל כך, לב ונפש מעניק לילדים ולמשפחות את הכלים והתמיכה הדרושים להם על מנת לנהל את בריאותם הנפשית, ובהתאם לכך ולשפר את איכות חייהם.

תומכים במשפחות ובילדים

על ידי מתן סביבה בטוחה ומסבירת פנים לילדים להתחבר לילדים החולקים חוויות והתמודדויות דומות, לב ונפש עוזר לשבור את הבידוד והסטיגמה שעלולים להיות קשורים למחלות נפש, וזאת באמצעות הפקה של ימי גיבוש ונופש לילדים, כמו גם הגעה של המתנדבים למחלקות לבריאות הנפש בכל רחבי הארץ. בנוסף, הדגש של עמותת לב ונפש הוא על בניית קהילה וטיפוח חוסן אשר יכול לספק לילדים תחושה של תקווה והעצמה, כחלק מהבנה כי מדובר בדור העתיד של מדינת ישראל, ולאור מצבם הרגיש, הם זקוקים לקבלת תמיכה וסיוע. בשל כך, לב ונפש מפעילה קו חם המאפשר להורים וילדים לפנות באופן ישיר למתנדבים, והן באמצעות גיוס של ציוד הנדרש בעבור הילדים, כחלק מהבנה כי התרומה הזו יכולה לא רק לרומם את רוחם אלא גם לאפשר להם להרגיש כמו ילדים רגילים, וזאת למרות שהם מאושפזים במחלקות בתי החולים.

 

 

שיתוף פעולה עם מחלקות הילדים המתמחות בתחום הפסיכיאטריה

חטיבת הסיוע של העמותה פועלת מול בתי חולים – בריאות הנפש ובמחלקות פסיכיאטריות. במסגרת הסיוע, מתנדבי עמותת לב ונפש נרתמים לבקשות המגיעות מהצוותים הרפואיים, וזאת בהתאם לדרישות הייחודיות של כל מחלקה. כך למשל, נרכשו לבקשת צוות בית החולים זוגות אופניים למחלקות הילדים המאושפזים בבית החולים גהה, וכן התבצע טיול בוקר לספארי עם מחלקת הנוער בבית החולים. הילדים נהנו מנסיעה ברכבת במתחם הספארי והדרכה על החיות, ארוחה מפנקת ושלל הפתעות, כל זאת בעשייה מצד המתנדבים ותוך שיתוף פעולה הדוק עם הצוותים הרפואיים.

לסיכום

עמותת לב ונפש היא עמותה מוערכת הפועלת מזה כשנים רבות למען מתמודדי נפש, ותוך שימת דגש על התמקדות בילדים ובני נוער. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע מורחב אודות הפעילות שמצליחה לא רק לסייע לקדם את מצבם, אלא גם פועלת לטובת מתן של מעטפת מקצועית בעבור בני המשפחות אשר זקוקות לתמיכה. מדובר בפעילות התנדבותית המתבצעת באמצעות יחידת סיוע המופעלת על ידי מתנדבים הפועלים ללא כוונות רווח, כל זאת למען רווחתם של בני הנוער והילדים המאובחנים עם בעיות נפשיות ובשל כך מאושפזים.

נגישות