מורינגה, ויטמין C ואבץ: כיצד תוכלו לחזק את מערכת החיסון בדרכים טבעיות?

ישנם חומרים טבעיים רבים הנמצאים בטבע ויכולים לסייע לחיזוק מערכת החיסון. חלק מהחומרים ניתן ליטול בצורתם הטבעית, ואת חלקם מומלץ ליטול כתוספי תזונה. אילו חומרים מסייעים לגוף ולתקינות מערכת החיסון, וכיצד? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

מורינגה

עלי המורינגה ידועים בהיותם אנטי-ויראליים, אנטי-בקטריאליים ואנטי-אלרגניים, ומכילים עשרות תרכובות מרוכזות של נוגדי חמצון. צמח המורינגה נחשב לצמח היבשתי המזין ביותר בעולם בשל היותו מועשר בברזל, אשלגן, סידן, אבץ, ויטמין B וויטמין C, והוא מסייע למגוון מצבים בריאותיים, כמו איזון רמות הסוכר בדם, חיזוק המערכת החיסונית, הגנה על מערכת העיכול ואיזון התפקוד של בלוטת התריס. באתר טבע בריא תוכלו למצוא מידע מלא ומקיף אודות צמח המורינגה וסגולותיו הרפואיות.

ויטמין C

ויטמין C ידוע ביכולתו להילחם בצינון וביעילותו לחיזוק מערכת החיסון. מחסור בוויטמין C עלול להוביל לתפקוד לקוי של מערכת החיסון ולהתפתחות דלקות ומחלות שונות. כמו כן, הוא משפר את היעילות של ויטמין E ומונע בעיות גופניות ומערכתיות שונות. ויטמין זה הינו חומר מזין והכרחי אך הגוף לא יכול לייצור אותו בעצמו, לכן חשוב לצרוך אותו דרך המזון או כתוסף תזונה.

אבץ

אבץ הוא מינרל חיוני הנמצא ברוב התרופות נגד צינון. הוא מסייע לתפקוד מיטבי של מערכת החיסון, ומחסור שלו בגוף עלול להוביל לשגשוג נגיפים והתפתחות דלקות זיהומיות. רמות אבץ תקינות עוזרות להפחתת הסיכון לדלקות ומחלות כמו סכרת, סרטן או דלקת ריאות. אפשר לספק לגוף אבץ כתוסף תזונה או דרך המזון, כמו בקר, עדשים או דגנים מלאים.

אומגה 3

אומגה 3 מכילה חומצות שומן חיוניות שהגוף לא יכול לייצר בעצמו. צריכה קבועה של תוסף אומגה 3 מפחיתה את הסיכון למחלות לב, מסייעת באיזון לחץ דם גבוה, מפחיתה את כמות השומנים בדם, מעלה את רמות הכולסטרול ה"טוב" ושומרת על תקינות כלי הדם. לחומצות השומן של אומגה 3 יש השפעה מיטיבה על מחלות כרוניות כמו יתר לחץ דם, סכרת מסוג 2, סרטן, מחלות אוטואימוניות, מצב רוח ירוד, אגרסיביות ודיכאון.

 

 

כורכום

רובנו מכירים את הכורכום בתור תבלין כתום, אך הוא נחשב גם לצמח מרפא שיכול לרפא מגוון אדיר של מחלות. הכורכום מגדיל את יכולת ניגוד החמצון של הגוף, משפר את תפקוד המוח, מפחית את הסיכון למחלות לב, מסייע במניעת סרטן, מוביל לשיפור בתהליכים הפתולוגיים של מחלת האלצהיימר, מסייע כנגד דלקות פרקים ומעכב תהליכי הזדקנות. היכולות החיסוניות והבריאותיות של הכורכום נובעות מהיכולת שלו לשלוט בתפוקת חלבונים מסוימים הקשורים למערכת החיסון. אפשר לצרוך תוסף כורכום בכדורים או בתמצית, וכן בצורתו הטבעית כצמח או כתבלין.

שום

השום ידוע בהיותו תוסף תזונתי עם הרבה איכויות. הוא תורם לבריאות הלב ויכול להילחם בצינון בשל היותו נוגד חמצון ומוריד לחץ דם. השום מכיל מרכיבים המשפיעים לטובה על מערכת החיסון ומשפרים את התפקוד שלה. תמצית שום מיושן משפרת את תגובת הגוף לאנטיגנים ועוזרת לגוף להילחם בחיידקים מזיקים. נוגדי החמצון הנמצאים בשום מקנים לו תכונות אנטי-דלקתיות אשר מועילות למערכת החיסון ולשאר הגוף. אפשר לצרוך שום בצורתו הטבעית, בצורה אבקה או שמנים במגוון מאכלי עדות בשולחן השבת, או בטבליות או כמוסות תוספי תזונה של שום.

לסיכום

חומרים טבעיים כמו מורינגה, אבץ, ויטמין C, אומגה 3, כורכום ושום ידועים ביכולתם לחזק את המערכת החיסונית ולסייע לתהליכים השונים המתרחשים בגוף. את חלקם אפשר ליטול בצורתם הטבעית, ואת חלקם מומלץ לצרוך כתוספי תזונה ובהמלצת איש מקצוע.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות