פותחים דף חדש: איך אפשר לנקות תוצאות שליליות בגוגל?

אם בעבר, על מנת לברר מידע לגבי אדם מסוים, חברה או כל דבר אחר היינו צריכים לעשות עשרות טלפונים ולחפש מכרים משותפים, הרי שכיום המציאות היא פשוטה הרבה יותר. בכל פעם שאנו רוצים לברר מידע בסיסי לגבי מישהו כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להיכנס לגוגל, להקליד את השם של האדם או החברה ונוכל לקבל הרבה מאד מידע חשוב. עם זאת, עבור רבים זה יכול להיות דבר שהוא בעייתי ביותר. קחו למשל את הדוגמה של פסיכולוג מצפון הארץ שבכל פעם ששמו הוקלד בגוגל עלתה כתבה על פסיכולוג אחר בכלל שפגע בילדים. הסיבה לכך שזה קרה היא ביטויים מסוימים בכתבה וכדי להבין שלא מדובר בפסיכולוג האמור חייבים להיכנס לכתבה ולקרוא אותה לעומק. מיותר לציין שמדובר על פגיעה אנושה בשם ובפרנסה וזה לא משהו נדיר, אלא משהו שקורה לאנשים ועסקים על בסיס יומיומי פחות או יותר. אם כך, נשאלת השאלה האם ניתן ״לנקות״ תוצאות שליליות בגוגל והתשובה היא שזה בהחלט אפשרי. הדבר הזה נקרא ניהול מוניטין ברשת ואנו רוצים להסביר במה מדובר ואיך זה עובד.

מהו ניהול מוניטין?

אז קודם כל כן – ניהול מוניטין זה בין היתר שינוי התדמית השלילית ברשת שיש עלינו בגלל תוצאות חיפוש כאלו ואחרות, אבל האמת היא שזה הרבה יותר מזה. זהו למעשה תת תחום של יחסי הציבור והוא קשור בפרט לנראות שלנו במרחבי הרשת. ניהול מוניטין יעיל כולל מספר צעדים שגם עוזרים לדחוק אזכורים שליליים שלנו, אך עוזר לנו באופן כללי להיראות טוב יותר באתרים השונים.

 

 

ניהול מוניטין – מתי צריך את זה?

אם כך חשוב להבין מתי כדאי לשקול ניהול מוניטין מקצועי. בגדול יש הרבה סיבות, אבל הנה כמה דוגמאות מובהקות ובולטות:

  • צורך בהסרת אזכורים שליליים בגוגל וברשתות החברתיות הקשורים לפעילות העסקית שלנו.
  • הסרת אזכורים שליליים ברשתות החברתיות שהועלו בכוונת זדון.
  • ביקורות שליליות רבות על עסקים כתוצאה מניהול כושל של בעלים ומנהלים בעבר או עובדים שגרמו לנזק תדמיתי.
  • מקרים בהם השם שלנו או השם של החברה הוא זהה/דומה לשם של אחרים והאזכורים השליליים הם בעצם עליהם.

אז אלו הן כמה מן הדוגמאות המובהקות, אך אין ספק כי ניהול מוניטין זה משהו שכל עסק או אדם שרוצים לשלוט בתדמית שלהם ברשת חייבים לשקול.

איך מתבצע ניהול מוניטין?

אז קודם כל צריך להבין כי ניהול מוניטין זה תהליך מורכב ואינדיבידואלי. מה שמתאים לאדם או עסק אחד לא יתאים בהכרח לאחר. בואו נדבר על כמה מהצעדים האפשריים שניתן לעשות:

  • כתיבת מאמרים וכתבות לאתר שלכם כך שהם יופיעו ראשית ולא האזכור השלילי.
  • כתיבת תכנים וניהול שוטף יסודי של הרשתות החברתיות.
  • הקמה וניהול של בלוגים ופורומים הקשורים בתחום העיסוק שלכם.
  • פרסום של כתבות חיוביות באתרי החדשות הגדולים והמובילים בישראל.
  • פרסום של כתבה חיובית וטובה תחת אותו הדומיין שבו מופיע האזכור השלילי.

החשיבות של שירות מקצועי

אם כך, זהו ניהול מוניטין על הרגל אחת וברור שישנם לא מעט מקרים בהם זהו שירות חיוני וחשוב ביותר. לסיום אנו רוצים להדגיש את החשיבות של ניהול מוניטין ברשת באמצעות חברה מקצועית ומנוסה. בגלל שמדובר בנושא כל כך רגיש מומלץ להפקיד את המלאכה בידיים מנוסות וכך תמנעו מבזבוז כספי לשווא. חברה מקצועית תוכל לעזור לכם וניתן בהחלט יהיה לראות תוצאות תוך זמן מסוים.

נגישות