מושיטים יד לעזרה: הכול על הסיוע המשמעותי של עמותת לתת תקווה למען ילדים חולים

עמותת לתת תקווה מסייעת למשפחות וילדים המתמודדים עם קשת בעיות של בעיות רפואיות, וזאת במסגרת של התנדבות המתבצעת בתוך מחלקות בתי החולים, קיום של ימי כיף, הגשמת חלומות וכן סיוע למשפחות מבחינה פיננסית. מדובר בעמותה שמצליחה להושיט יד לסיוע, ועושה זאת בהצלחה מזה כשנים רבות. מה חשוב לדעת אודות העמותה שמצליחה לתת תקווה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

הושטת יד לעזרה – הכירו את עמותת לתת תקווה

עמותת לתת תקווה הוקמה בשנת 2002 כעמותה התנדבותית המתמקדת במתן של סיוע לילדים ומשפחות המתמודדים עם רקע בריאותי מורכב. משפחות עשויות להזדקק לסיוע כאשר ילדיהן חולים מכיוון שטיפול בילד חולה עלול לגזול זמן רב הכרוך בין היתר גם באובדן הכנסות, לצד הוצאות נוספות המקשות על ניהול התזרים המשפחתי. בנוסף, כאשר ילד חולה, ייתכן שההורים יצטרכו לקחת חופש מהעבודה כדי לטפל בהם, מה שעלול לגרום לאובדן שכר או לאובדן הזדמנויות עבודה. יתרה מזאת, טיפול בילד חולה עלול להיות יקר כלכלית עקב עלויות של הטיפולים הרפואיים, תרופות מרשם והוצאות אחרות כגון הסעות לתור רופא וממנו. על כן, עמותת לתת תקווה חרטה על דגלה להעניק למשפחות בישראל את המעטפת הטובה ביותר, גם בפן הפיננסי באמצעות סיוע בתשלום על תרופות וטיפולים לצד קיום של אירועים משותפים שהופכים את העמותה הזו לקהילה מגובשת ואוהדת.

קידום של תוכניות חברתיות למען רווחתם של הילדים

לתת תקווה היא עמותה שמצליחה ליצור מענה הוליסטי בעבור ילדים חולים ובני המשפחות, במגוון רחב של דרכים. העמותה מקדמת מגוון רחב של תוכניות מרגשות כמו למשל תוכנית הגשמת חלומות. במסגרת הזו מסייעת העמותה לילדים להגשים את החלומות שלהם, החל ממפגשים עם מפורסמים ועד לימי כיף, כל זאת בהתנדבות מלאה ותוך שימת דגש על ניצול המענה החברתי לטובת מעטפת אוהבת ותומכת. לצד זה, מפעילה העמותה צוותים של מתנדבים אשר פוקדים את מחלקות הילדים בבתי החולים, שם הם מקבלים תמיכה מלאה המגיעה לידי ביטוי במתנות והפתעות כמו למשל מקרר עמוס בקרטיבים המעניק לילדים הקלה בעקבות טיפולים שהם עוברים, לצד פינוק מתוק שהם יכולים לקחת במסגרת השהות בארוכה בבית החולים. לצד זה, מציינת עמותת לתת תקווה ביחד עם הילדים ימים מיוחדים של הצלחות בביצוע של השתלות, כמו גם שומרת על קשר עם בני המשפחות גם לאחר תקופת הטיפולים, כל זאת כחלק מעשייה חברתית המתבצעת על ידי צוותים של מתנדבים הפועלים בפריסה ארצית, ובכל מחלקות בתי החולים.

 

 

תמיכה בצוותים הרפואיים

הצוותים הרפואיים אשר מטפלים בילדים חולים עושים עבודת קודש. בשביל שהם ימשיכו לבצע את עבודתם נאמנה, מעניקה העמותה תמיכה המגיעה לידי ביטוי במסגרת של חלוקת מתנות בזמן החגים וכן במימון של ימי עיון. מדובר בעמותה מובילה שמצליחה ליצור שינוי משמעותי לא רק בחייהם של הילדים ובני המשפחה, אלא גם בחייהם של הצוותים המסורים המעניקים טיפול רפואי מתקדם ואיכותי בעבור ילדים חולים במחלקות בכל רחבי ישראל.

לסיכום

עמותת לתת תקווה מתמקדת בקידום הרווחה של בני המשפחה וילדים המתמודדים עם בעיות רפואיות המשפיעות באופן ניכר על איכות החיים. ברבות השנים הצליחו המתנדבים של העמותה להעניק מענה הוליסטי, כפי שניתן להתרשם מהתגובות המרגשות שאותן קיבלו בעמותה ומוצגות גם באתר הרשמי, שם תוכלו לקבל שפע של מידע עדכני אודות הפעילות הנרחבת של עמותה פעילה המבססת את הפעילות על תרומות בלבד, וללא כוונות רווח.

נגישות