האם גם ישראלים נכללים בתוכנית הפטור מוויזה לארצות הברית?

אם אתם מתכוונים לטוס לארצות הברית ולא יודעים אם צריך להוציא ויזה או לא, הגעתם למקום הנכון. האם לישראלים יש פטור מוויזה? כל התשובות לפניכם.

האם לישראלים יש פטור מוויזה לארצות הברית?

עד היום ישראל אינה כלולה בתוכנית הוויתור לוויזה, ולכן ישראלים אינם נהנים ממתן ויזה לארצות הברית. יש האומרים שלישראל אין עניין בשלב זה בהצטרפות לארה"ב בעניין הזה, יש שאפילו אומרים שמדיניותו של טראמפ תוביל לפסילה או הפחתה של הזכאות לתוכנית לפטור ויזה לאותן מדינות הכלולות בתוכנית זו, אך הנתונים קשורים ל ישראל מראה שישראל לא עומדת בקריטריונים של דחיית ויזה לתוכנית. במילים אחרות, ארה"ב מאפשרת למדינות ששיעורי דחיית הבקשה שלהן לוויזה לא עולים על 3 אחוזים להיכנס לתוכנית, בעוד ששיעור דחיית האשרה בישראל גבוה יותר. רוצים לדעת איך מקבלים פטור מוויזה לארצות הברית? מיד נסביר במה זה כרוך.

אז איך מוציאים בכל זאת פטור מוויזה לארצות הברית?

ישראלים יהיו פטורים מאשרות לארה"ב רק אם יש להם אזרחות לא ישראלית (אזרחות זרה), אחת המדינות הכלולות בתוכנית ויתור ויזה בארה"ב. במקרה זה, כל העסקאות עם ארה"ב יהיו דרך הדרכון הזר שבידיכם. חשוב להבהיר שבמקרים מסוימים גם אזרחים זרים חייבים להחזיק בוויזה, גם אם ארצם כלולה ברשימת הפטורים לוויזה לארה"ב, אם ברצונם להגיע לארה"ב לצורכי עבודה או לימודים (פטורים קשורים לעסק ולמטרות לימודים). חשוב לקחת בחשבון שלמרות שלפטור יתרונות גדולים, מכיוון שבארה"ב חוששים מהברחה, עדיין יש צורך לקנות כרטיס הלוך ושוב ולהישאר בארה"ב למשך שלושה חודשים לכל היותר.

יצוין כי לאנשים למטרות שאינן תיירות או עסק נקודתי – בעיקר לצורך עבודה או לימודים – יש להנפיק אשרות, גם אם יש להם אזרחות זרה ויש לפטור אותם. אנשים המעוניינים להגיע לארה"ב ויש להם רישום פלילי או שהפרו תנאי ויזה בעבר (לדוגמה, שהייה מופרזת או עבודה תוך כדי ויזה שאינה מאפשרת זאת) עלולים להידחות על ויתור או אפילו ויזה.

 

 

לכמה זמן הפטור תקף?

תוכנית ויתור ויזה תקפה לשנתיים, או עד לפקיעת תוקף הדרכון, המוקדם מבניהם, ומאפשרת כניסות מרובות לארצות הברית מבלי להגיש שוב בקשה לתוכנית. עם זאת, כל כניסה לארה"ב אינה יכולה לעלות על 90 יום, ובעוד מספר כניסות אפשריות, יש להקדיש זמן "סביר" לחו"ל כדי לא להעלות את חשדם של פקידי ההגירה בכניסה לארה"ב. משרד החוץ של ארה"ב אינו מגדיר בבירור משך שהייה סביר לפני חזרה נוספת.

מה חשוב לדעת לפני שמוציאים ויזה?

הטיפ הכי חשוב שאנחנו יכולים לתת לכם הוא להתחיל את התהליך בזמן. לאחרונה יש עומס כבד בשגרירות ארצות הברית, ולעיתים התהליך הזה הופך למורכב וצריכים להשלים אישורים, כך שאתם לא רוצים למצוא את עצמכם בדקה התשעים ללא ויזה. השקיעו באיסוף המסמכים כי אתם לא רוצים שהתהליך יתעכב בגלל זה. כל טעות בתהליך יכולה לעכב אותו מאד וכשיש לכם דד ליין לטיסה לארצות הברית זה מאד מלחיץ, הקפידו על כך. כמו כן, הכינו את עצמכם לראיון האישי והגיעו בלבוש מכובד ומסודר, בסופו של דבר הכל קשור ברושם הראשוני שלכם על המראיינים וזה הרבה יותר חשוב למשל מהדרך שבה אתם נוהגים לדבר עברית.

לסיכום,

לפני הכול חשוב שתדעו שישראלים עדיין לא נכללים בתכנית הפטור להוצאת ויזה לארצות הברית. עם זאת, יש עדיין תנאים שאם אתם עומדים בהם תוכלו לקבל את הפטור הנכסף.

נגישות