אהבת הארץ וזהות יהודית: הכירו את מסע ישראלי

החיבור ליהדותו למסורת הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר שעל סדר היום הציבורי בייחוד על רקע ההבנה כי באמצעות פעילות מגבשת וקהילתית ניתן ליצור בעבור דור העתיד את היכולת לגבש את זהותם, ולחזק את הקשר בינם לבין המולדת. פעילות ערכית ובעלת ערך מוסף מתקיימת בכל שנה הוא מחנה הקיץ של מסע ישראלי אותו מפעילה עמותת מבראשית. מדובר במחנה קיץ אשר מהווה הזדמנות בעבור צעירים לקחת חלק בפעילות מגבשת ובעלת ערך מוסף בדמות חיזוק הזהות היהודית, הציונית ואהבת הארץ, כל זאת במסגרת של פעילות המתרחשת מצפון ומסתיימת בעיר הבירה ירושלים. מה חשוב לדעת אודות מחנה הקיץ שזוכה לביקוש אדיר? להלן כל הפרטים.

מסע ישראלי – מחנה קיץ המזוהה עם ערכיות ואהבת המולדת

מסע ישראלי הוא ארגון חינוכי פורץ דרך אשר מטרתו היא להעמיק את החיבור והשייכות לעם ולמדינת ישראל. על מנת להשיג את המטרה הזו, המסע הזה מוציא את התלמידים משגרת היום יום ומאפשר להתבונן אל תוך עצמם במסגרת של מחנה קיץ ייחודי ובעל ערכים חברתיים מובהקים. אחד מהאלמנטים המזוהים ביותר עם מחנה הקיץ של מסע ישראלי כולל מעגלי שייח שהם יכולים התלמידים לקחת חלק ולשתף את התחושות שלהם, כאשר מי שמנחה את מעגל השייח הם מדריכים מוסמכים שעברו הכשרה בתחום, וחלקם הגדול גם שימש בעבר כחניכים במחנה. בנוסף, מחנה הקיץ מספק פעילות אינטנסיבית ממושכת אשר מחייבת כל תלמיד או תלמידה לקחת חלק פעיל במחנה, החל במישור האישי ועד למישור הקבוצתי.

תהליך החינוכי של המסע מתמקד על פני 3 צירים מקבילים: ציר מעגל ההתייחסות הנוגע למדינת ישראל ולעם ישראל, ציר הכרת הארץ שמתחיל מאזור עמק יזרעאל ומסתיים בירושלים, וכן ציר המכלול שבמסגרתו נודדים התלמידים במרחבי הטבע והנופים, מתוך מטרה לחבר אותם לזהות היהודית אבל גם לדרך ארץ והגברת המעורבות החברתית שמגיעה לידי ביטוי במסגרת המחנה בהתנדבות של הצעירים במקומות כמו למשל משק חקלאי, קטיף ועוד. בנוסף, במסגרת המחנה לוקחים התלמידים חלק בסיורים מודרכים באתרים בעלי משמעות להיסטוריה ולמורשת היהודית, לצד פעילות מהנה ומגבשת שאותה מנהלים ביד רמה מדריכים בעלי ניסיון של שנים רבות בתחום.

 

 

ביקוש גבוה למחנה הקיץ

מחנה הקיץ של מסע ישראלי מיועד בעבור תלמידים בכיתות ז', ח' וט' מהמגזר המסורתי, חילוני ודתי. עם מעל ל-16 שנים של עשייה ו-300,000 משתתפים ומשתתפות לאורך השנים, אין ספק כי מחנה הקיץ של מסע ישראלי מצליח להוביל ליצירה של שינוי משמעותי בחייהם של המשתתפים אשר מתחברים ליהדות ולמסורת, ובהתאם לכך יוצרים מערך אשר מחזק את החיבור לציונות ולאהבת המולדת. מאחר ומדובר במחנה קיץ אשר זוכה לביקוש גבוה מאוד מצד צעירים, רצוי להקדים ולהירשם כבר עכשיו לקראת שני המחזורים החדשים שעתידים לצאת לדרך בקיץ הקרוב, כל זאת מתוך מטרה להעניק לבני נוער את היכולת לנצל את חופשת הקיץ לטובת יצירה של חוויות בלתי נשכחות.

לסיכום

החיבור לקהילה כמו גם הפעילות המתרחשת במסגרת המסע הופכת אותו לייחודי, ובעל משמעות ערכית עמוקה בכל הקשור לחיזוק הזהות היהודית. באתר של מחנה הקיץ תוכלו לקבל שפע של מידע בנוגע לצוות הפדגוגי שמנהל את המחנה בשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך, ובכך ליצור מענה המאפשר לילדים לקחת חלק פעיל במחנה קיץ בלתי נשכח ומעורר השראה, כפי שניתן להתרשם מהתגובות האוהדות של תלמידים ותלמידות אשר לקחו חלק במסע משמעותי, כמו מחנה הקיץ של מסע ישראלי.

נגישות