האם מותר לטפל בנשירת שיער על פי ההלכה?

תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת ושכיחה המתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים ממגוון רחב של סיבות. אם עד לפני מספר שנים הפתרון בעבור הציבור הדתי שסובל מהתופעה הזו הייתה חבישה של פאה שהיא גם בעלת אספקט הלכתי, כיום ניתן להבחין בשורה ארוכה של טיפולים אשר נועדו לסייע לטובת עיכוב של נשירה וכן הצמחת שיער. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי על פי ההלכה הקדוש ברוך הוא ברא את כולם בצלמו ובדמותו, ובשל כך יש הנחת יסוד כי עריכה של שינויים בגוף צריכה להיות מינימלית. במדריך הבא נציג את השיטות לטיפול, והאם הן יכולות להתאים גם לקהל שומר מסורת.

שיטות לטיפול שיער – כל מה שרציתם לדעת

בחסות מחקר מקיף כמו גם פיתוח של טיפולים ניתן לומר כי נשירת שיער היא כבר לא גזרת גורל, אלא ניתן לטפל באמצעות תכשירים כמו גם טיפולים ייעודים שיכולים גם להתאים לקהל שומר המסורת. הסיבה לכך נובעת בין היתר בעקבות ההלכה אשר מאפשרת בעבור יהודים מאמינים לבצע שינויים במידה ומדובר באלמנט אשר מפריע לטובת איתור של עבודה או כניסה לזוגיות, וכאשר לוקחים בחשבון את ההשפעה של נשירה על ביטחון ודימוי עצמי, אפשר לנסות להשתמש בתכשירים כמו למשל מינוקסידיל . מינוקסידיל יכול לעזור לטובת הרחבת כלי הדם באזור הקרקפת, ובהתאם לכך גם לעודד צמיחה מהירה וטובה יותר. מדובר בתכשיר המכיל ריכוז של כ-5% והוא מיועד לשימוש חיצוני, מה שהופך אותו לתכשיר אידיאלי בעבור שומרי המסורת.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי שימוש בתכשיר הזה עשוי להוביל לתופעות לוואי ועל כן יש להקפיד בהתחלה לבצע את הטיפול באופן נקודתי על אזור אחד בקרקפת, ובהתאם לכך להמשיך בשגרה של טיפול אשר נועדה כאמור לסייע לטובת צמיחה מחודשת של שיער בעקבות הזנה של זקיקי השיער.

 

 

נטילה של תוספי תזונה

דרך נוספת להתמודד עם נשירת שיער יכולה להתבצע באמצעות שילוב של תוספי תזונה. שוק תוספי התזונה הפך לאחד מהשווקים המסקרנים בשנים האחרונות, לא מעט בזכות חברות אשר הצליחו לפתח  תוספי תזונה המבוססים על שימוש במרכיבים טבעיים בלבד, כאשר היתרון שלו נובע הן בשל אפשרות להתגבר על חוסרים תזונתיים המשפיעים על קצב צמיחת השיער, והן בזכות תהליך פיתוח אשר מאפשר גם לציבור שומרי המסורת ליטול את התוספים, בעקבות היותם כשרים. החלטה לגבי נטילה של תוסף צריכה להתבצע רק לאחר בדיקה קפדנית כי אכן מדובר בחברה ישראלית אשר מקפידה על תהליך ייצור מוקפד של תוספים המכילים ריכוז גבוה של מינרלים כמו גם ויטמינים. במדריך הזה תמצאו התייחסות נוספת לנושא של נטילת תוספי תזונה בראי היהדות, וזאת מתוך מטרה לקבל מידע שיאפשר גם לפעול לטובת יצירה של שינוי, כל זאת מתוך מטרה להגביר את הביטחון כמו גם הדימוי העצמי.

שילוב של שמפו ייעודי בשגרת הטיפוח

לשגרת הטיפוח יש השפעה ישירה על התופעה של נשירת שיער. למעשה, ניתן להשתמש בשמפו ייעודי לנשירת שיער אשר מאושר על ידי ההלכה, וזאת בעקבות שימוש חיצוני בלבד. ענף התמרוקים התפתח מאוד בשנים האחרונות ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של מותגים אשר הצליחו לפתח שמפו ייעודי, כאשר שילוב של תרופות סבתא כמו למשל מסכה ביתית לשיער יכולה גם היא לסייע לטובת התמודדות עם נשירה, וחיזוק שורש השיער. מדובר בפעולה שיכולה להתאים גם לציבור שומרי הכשרות.

לסיכום

למרות שבראי ההלכה הקדוש ברוך הוא ברא אותנו מושלמים כמו שאנחנו, חשוב להבין כי טיפול בנשירת שיער המתבצע תוך שימת דגש על שימוש חיצוני בלבד כמו גם תוספי תזונה טבעיים מהווה הזדמנות להתמודדות עם הנשירה ואף עיכוב, כל זאת מתוך מטרה להגביר את הדימוי והביטחון ואף ליצור שינוי הנראה לעין, ובכך להשפיע לטובה על התחושה האישית ועל מראה השיער.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות