מספרים היסטוריה: מהם המקורות של שמן עץ התה?

שמן עץ התה הוא אחד השמנים הכי מפורסמים בעולם הארומתרפיה. למעשה, מקורו של העץ הוא מאוסטרליה, כאשר הוא מופק ע"י זיקוק של עלים. בשנת 1927 התחילו לנטוע באירופה וברחבי העולם את העץ ובהתאם לכך גם השימוש בשמן רק הלך והתגבר, ככל שהמחקרים והסגולות הבריאותיות והקוסמטיות של השמן. אם עד לפני מספר שנים היה קושי משמעותי ברכישה של השמן, כיום דרך חברות מקצועיות אשר מתמחות בתחום של זיקוק שמנים ניתן לבצע רכישה ובהתאם לכך לקבל שפע של יתרונות, כפי שנפרט כעת בסקירה.

מהם השימושים של עץ התה?

עוד מהמאה ה 18 החלו חוקרים ברחבי העולם כמו גם כאן בישראל לבחון את הסגולות של השמן האתרי שנקרא גם שמן תה אוסטרלי. מחקרים מצאו כי השמן מכיל ריכוז גבוה של טרפנואידים אשר תומכים ומעודדים תהליכי החלמה מדלקות, פציעות, חתכים וחיידקים, לצד שימושים נוספים שהופכים אותו לאחד מהשמנים הנמכרים ביותר בעולם. מהם השימושים המרכזיים של השמן וכיצד תוכלו גם אתם להשתמש בו בחיי היום יום? להלן הפרטים:

טיפול באקנה:

אקנה היא מחלת עור נפוצה שמתפרצת בגיל ההתבגרות אולם עלולה להמשיך גם לגילאים בוגרים, כאשר ללא טיול מתאים האקנה תחמיר ואף תוביל לפגיעה משמעותית בדימוי ובביטחון העצמי. שמן עץ התה הוא שמן אתרי אשר יכול לסייע לטובת טיפול בהתפתחות הדלקת שיוצרת את האקנה, ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של טיפול טבעי בעל השפעה חיובית מאוד על עור הפנים. כאשר וגברים שהשתמשו בשמן באופן קבוע דיווחו על שיפור משמעותי במרקם של עור הפנים וכן בתדירות פחותה של התפרצות פצעים, כל זאת בזכות התכונות החיוביות והאנטי דלקתיות המצויות בשמן.

חומר ניקוי לבית:

בשל התכונות האנטי דלקתיות של השמן, ניתן ואף רצוי להשתמש בו כחומר ניקוי טבעי שהוא גם מחטא וגם מפיץ ריח מצוין. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בחומר חיטוי חזק מאוד ועל כן שילוב של חומץ ביחד עם מיץ לימון יכול לא רק לשפר את תמהיל הניקיון שלכם אלא גם לאפשר ליצור תמהיל ניקיון המבוסס על חומרים טבעיים בלבד, ללא חשיפה לרעלים מסוכנים.

 

 

 

שמפו טבעי:

מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בעולם הביוטי הוא מעבר לשימוש בתכשירי טיפוח טבעיים המבוססים על שמנים אתרים. שמן עץ התה הוא שמן מצוין בעבור יצירה של שמפו טבעי, בשל היותו שמן שמחזק את סיב השיער, מפחית את הופעת הקשקשים ואף תורם למראה שיער מבריק ובריא. ברחבי הרשת ניתן לאתר עשרות טיפים בשיטת DIY להכנה של שמפו טבעי עם ריכוז גבוה של שמן עץ התה, כחלק מתמהיל טיפוח שאינו חושף אתכם לרעלים או כימיקלים המצויים במוצרי הטיפוח אותם רוכשים ברשתות הפארם.

טיפול בסינוסים:

סובלים מסינוסים? ייתכן שמדובר בתופעת הסינוסיטיס. ובכן, שלוש עד ארבע טיפות של שמן עץ התה יכולים לסייע מאוד לטובת פתיחת מעברי האוויר וכן נטרול חיידקים. על מנת למצות את הסגולות של השמן בצורה הטובה ביותר, רצוי לטפף מספר טיפות בתוך קערה של מים רותחים, להניח על הראש מגבת ולשאוף את האדים למשך מספר דקות.

מה חשוב לדעת לפני שמשתמשים בשמן?

לפני שמחליטים להשתמש בשמן, חשוב לזכור כי מדובר בשמן חזק מאוד ועל כן צריך לבחון את הרגישות של העור לפני שמחליטים להשתמש בו. בנוסף, נטורופתים ממליצים למהול את השמן עם שמנים נוספים, מאחר והוא מיועד לשימוש חיצוני בלבד ועשוי להוביל לפגיעה בעור, במידה ולא משתמשים בו בצורה נכונה. יחד עם זאת, השימוש בשמן כאשר הוא מתבצע בצורה נכונה ומבוקרת הוא בעל חשיבות עצומה הן מבחינה קוסמטית, בריאותית ואפילו נפשית, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי מדובר בשמן אתרי מצוין שבו נעשה שימוש בכל רחבי העולם, וכעת גם כאן בישראל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות