איך לישון טוב גם בזמן השירות הצבאי?

כחיילים צעירים או כקצינים, אתם בוודאי מכירים את הסיטואציה של עייפות מצטברת. למעשה, אין כמעט חייל בישראל שלא חש בעייפות מוגברת בעקבות השירות הצבאי המאומץ לצד השהות במסגרת רחוקה מהבית שגם היא משפיעה לא פעם על איכות השינה. אם גם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים להחזיק את העיניים פקוחות, זה הזמן לקרוא את המדריך שיסייע לכם לישון טוב – גם בזמן השירות הצבאי. מוכנים? בואו נתחיל!

הצטיידות בפריטי טקסטיל מהבית

לא מעט חיילים מתקשים להירדם במקום שהוא לא הבית. על כן, רצוי להביא איתכם מהבית את פריטי הטקסטיל שאתם אוהבים וכוללים בין היתר מצעים איכותיים, כרית וכמובן שמיכה שתשמור על חום הגוף. כאן תוכלו למצוא מידע אודות סוגי שמיכות שונים מתאימים למצבים שונים, מתוך מטרה כי תוכלו לבצע התאמה מדויקת של השמיכה לצרכים הנדרשים שלכם – החל משמיכת כובד שמאפשרת לסובלים מבעיות שינה להירדם במהירות בעקבות תחושת הכובד ועד לשמיכת פיקה שמתאימה מאוד לימי הקיץ הלוהטים. ארגון מראש של פריטי הטקסטיל הללו יאפשר לכם ליצור סביבת שינה נעימה וכזו שמזכירה את הבית, לטובת הירדמות מהירה ואיכותיות.

שימוש בשמנים אתריים

לא פעם חוסר היכולת להירדם נוגע ללחצים וחרדות שמשפיעים על היכולת שלכם להירדם במסגרת הצבאית. שימוש בשמנים אתריים כמו למשל שמן עץ התה מהווה הזדמנות מצוינת להירגע ולנשום עמוק, בייחוד אם אתם סובלים מבעיות בריאותיות כמו למשל סינטוסיטיס אשר מקשה על השינה. על מנת למצות את השמנים מומלץ לרכוש מראש דיפיוזר המאפשר לפזר את השמן בחלל האוויר, ובכך להוביל ליצירה של מרחב שינה נעים ומרגיע בבסיס. לפני תחילת השימוש, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

 

 

הפחתת סטרס

כחיילים עסוקים שמצויים תחת לא מעט לחץ שיוצר הפרעות שינה כמו למשל נדודי שינה. לחץ הוא אחד הגורמים הבולטים להפרעות שינה גם בגילאים צעירים, ועל כן נקיטת פעולות להפחתת רמות הלחץ והחרדה הן חיוניות לטובת הירדמות כמו גם שינה איכותיות, ולאורך זמן.

תרגול מדיטציה

בשנים האחרונות ניתן להבחין במודעות הולכת וגוברת לנושא של מדיטציה וההשפעה על השינה. דרך יוטיוב ניתן להאזין למדיטציה ייעודיות להירדמות מהירה, כאשר אין צורך בניסיון קודם אלא פשוט צריך להיכנס למיטה, להתקין אוזניות, לנשום עמוק ולהקשיב להדרכה. עם הזמן תוכלו להבחין בשיפור משמעותי ביכולת להירדם ואף להרגיע את הנפש, ועל כן מדובר בטיפ מצוין שיכול מאוד לסייע לכם לישון טוב ואפילו עמוק יותר.

אוורר החדר

אם אתם שוהים במבנה סגור, מומלץ לפתוח את החלונות וליצור אוורר כך שהחדר לא ירגיש לכם חנוק מדי. אוורר קבוע של החדר יכול גם למנוע הצטברות של ריחות רעים כמו למשל זיעה, ועל כן שימו לב כי לפני שאתם נכנסים למיטה אתם משאירים את החלון מעט פתוח.

התרחקות ממסכים

כשנכסים למיטה רצוי להניח בצד את המכשיר הסלולרי ולא לשקוע לתוכו, מאחר והאור הלבן הנשקף ממכשיר הסלולר מעקב את קצב הפרשת ההורמונים שיוצרים את מחזור השינה הראשוני. עדיף במקום לגולל ברשתות החברתיות לקרוא ספר או לשוחח עם חברים עד שאתם נרדמים, ובכך להוביל ליצירה של מרחב שינה נעים ונטול חשיפה למסכים.

לסיכום

כחיילים צעירים שרק מתחילים את השירות הצבאי או כקצינים בעלי ותק, העייפות משפיעה לא רק על התפקוד שלכם אלא גם על מצב הרוח. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן תוכלו לישון טוב ואפילו עמוק, ובכך להתכונן לקראת עוד יום עמוס במסגרת הצבאית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות