מקדשים את המטרה: למה עמותות הן חלק מהתרבות בישראל?

חלק מהותי ובלתי נפרד מהתרבות הישראלית כולל נתינה לאחר, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה ארוכה של עמותות חברתיות שפועלות למען הגשמה של מטרות חברתיות, חינוכיות ועוד.  למעשה, עבודתן של עמותות רבות היא זו שמצליחה להוביל ליצירה של חברה שבמסגרתה אף אחד לא נשאר מאחור, בייחוד בשל פעילות חברתית מאומצת ובעלת השפעה על חלקים רחבים בחברה. עמותות הפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית, ועדות לכך ניתן לראות גם בתמיכה הגורפת לה הן זוכות מצד גופים כמו גם הציבור הרחב שרואה את הפעילות הזו ותומך בה.

יוצאים לדרך חדשה – כך תוכלו לגייס כספים לטובת יצירה של שינוי תרבותי

החלטה לגבי הקמה של עמותה היא החלטה כבדת משקל, וזאת מאחר וצריך לקחת בחשבון תהליכים רבים שצריכים להתבצע מתוך מטרה להוביל ליצירה של עמותה מבוססת שמצליחה להוביל ליצירה של שינוי ממשי בחברה הישראלית. עצם הרעיון להקמת עמותה הוא מבורך, בייחוד בשל הנתינה המזוהה מאוד עם הערכים הישראליים שהפכו את מדינת ישראל ממדינה שהיא כור היתוך של מהגרים למדינה יהודית ודמוקרטית. ייעוץ לעמותות הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההקמה כמו גם הקידום של העמותה, וזאת בשל העובדה כי כיום ישנן דרכים אפקטיביות רבות שבהן ניתן לנקוט בשביל לגייס כספים מהציבור כמו גם מקרנות, כחלק מהתנעה של פעילות אשר תוביל בסופו של דבר למימוש המטרות לשמן הוקמה העמותה.

 

 

ייעוץ זה מבוסס על איתור מקורות מימון איכותיים, כאשר דרך הפלטפורמה הייחודית של חברת אטלס תוכלו כמנהלי עמותות לקבל גישה לפרופילים עדכניים של קרנות אשר תומכות בעמותות בישראל מכל רחבי העולם, כולל פרופילים של עסקים אשר תומכים בעמותות. בישראל, תמיכה זו הפכה לחלק בלתי נפרד מהתמהיל העסקי של ארגונים רבים שמבינים כי עמותות שפועלות לטובת הגשמה של מטרות חברתיות חשובות לעתידה של מדינת ישראל, בייחוד על רקע המשברים הקשים שמקשים מאוד על החיים של רבבות ישראלים. כך לדוגמה פועלת עמותת אחינועם, שהוקמה להנצחתו של הלוחם רפי אדרעי ז"ל (רפאל אדרעי האתר הבינלאומי) במטרה להילחם בפערים החברתיים בישראל ולקדם בני נוער בפריפריה.

סיוע מתוך הזדהות עמוקה

הסיוע אותו אתם כמנהלי עמותות יכולים לקבל במסגרת השירות של חברת אטלס מהווה דרך מצוינת ליצירה של נתיב לניהול אפקטיבי, שיוביל לקידום של המטרות וגיוס של שותפים לדרך, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי,. יחד עם זאת, צריך לזכור כי ישנן מגבלות שלעיתים עמותות אינן יכולות לפתור בעצמן, ולכן היכולת לסייע הופכת למוגבלת למדי. כאשר לוקחים בחשבון כי הפערים בין שכבות האוכלוסייה שרק הולכות ומתרחבות, הפעילות של עמותות עשויה להוביל להשפעה חיובית על החברה הישראלית, ובשל כך תהליך גיוס הכספים כמו גם קבלת ליווי אישי הוא זה שיאפשר לפרוץ קדימה ולהוביל את העמותה שלכם לבעלת השפעה ודומיננטיות במדינת ישראל, אשר מחבקת ומוקירה את הפעילות של עמותות חברתיות שמסייעות ותומכות בקבוצות שונות באוכלוסייה, החל מקשישים ועד לבעלי מוגבלויות.

לסיכום

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר אנשים פרטיים כמו גם קרנות מחליטים לתרום סכומי כסף נכבדים, כל זאת מתוך מטרה לסייע לעמותות להוביל ליצירה של שינוי. על כן, אין ספק כי תחושת הסולידריות החברתית לצד המעורבות הגבוהה של עמותות היא זו שתאפשר לכם כמנהלים להוביל תהליכים חשובים למען החברה הישראלית. על כן, פנייה לחברת אטלס מהווה את הדרך הטובה ביותר לאיתור של מקורות מימון כמו גם קבלת סיוע מקצועי הניתן על ידי מומחים לתחום היא זו שתאפשר לכם לצאת לדרך, ובכך להגשים את המטרות לשמן הקמתם את העמותה.

נגישות