האם כדאי לנהל את המוניטין של עם ישראל?

לנהל את המוניטין של עם ישראל

אם אתם מנהלים עסק, חנות אונליין, עצמאיים או סתם אנשים פרטיים, יתכן מאד שבשלב מסוים בחיים תצטרכו איש מקצוע שינהל עבורכם את המוניטין. במאמר הבא נסביר מה זה ניהול מוניטין, מה הקשר בין מוניטין ו- SEO ואיך אנשי SEO מנהלים אותו.

מה זה ניהול מוניטין?

ניהול מוניטין הוא מושג כללי המתייחס לניהול יחסי הציבור של אדם או גוף כזה או אחר (מסתבר שיש ממש מקצוע כזה). עם זאת, כיום בעידן הטכנולוגי שבו לכל בעל עסק יש אתר אינטרנט, הביטוי הזה מתייחס לניהול מוניטין בעיקר במנועי החיפוש השונים והרשתות החברתיות. בסופו של דבר המטרה של ניהול המוניטין היא אחת, לצנזר ככל הניתן של התלונות עליכם ברשת על מנת למזער כמה שיותר את הפגיעה באמינות שלכם כעסק.

אגב, כשאנחנו מדברים על ניהול מוניטין אנחנו לא מתכוונים רק לבעלי עסקים, אלא גם עצמאיים, אנשים פרטיים ועוד. יתכן מאד שבתור אנשים פרטיים תתקלו בסיטואציה שבה גורם כזה או אחר מפרסם עליכם מידע שלילי ברשת ואתם תצטרכו לפעול בהתאם.

מה הקשר בין מוניטין ו- SEO?

כפי שציינו, בעידן הטכנולוגי של היום הכל מתנהל ברשת ואם אתם העסקים שלכם אתם מנהלים שם, שם לצערכם תוכלו גם להיתקל במשברים שיגרמו לכם להזדקק לשירות שדל ניהול מוניטין. אז אם מדברים על ניהול המוניטין ברשת, חשוב שתדעו שמי שאמון המלאכה הזו היא אנשי ה- SEO, מקדמי האתרים.

אנשי ה- SEO מבצעים מגוון רחב של פעולות שמשפיעות על דעת הציבור ועל היחס שלכם בתור עסק ברשת. בתוך כך, איש SEO טוב יוכל לתפקד אפילו כמנהל משברים ולמזער את הנזקים לעסק שלכם כתוצאה מירידה במיקומים. הוא יבצע מגוון רחב של פעולות שיסייעו לו לדחוק את המודעות השליליות על האתר שלכם למטה על מנת למזער את הנזק שלהן, על כך נפרט מיד.

איך אנשי SEO מנהלים מוניטין?

כיום יש מגוון רחב של פעולות שאותן יכולים לבצע מקדמי האתרים על מנת לדחוק אזכורים שליליים עליכם בגוגל. הפעולה הראשונה שהם מבצעים זה לפנות לבעל האתר שכתב עליכם מודעה שלילית בגוגל. לא תמיד זה מצליח, אך אם כן, זה חוסך המון אנרגיות להמשך.

לאחר מכן, מקדמי האתרים יוכלו לפנות ממש לגוגל ולבקש מהם להסיר את המודעה השלילית. גוגל יעשו את זה לא כי הם אוהבים אתכם, אלא רק אם התוצאה שעולה בגוגל מכילה כל מיני פרטים אישיים של אדם כזה או אחר שגוגל לא רוצה שתראו. כלומר, זה יקרה מתוקף החוק ולא מתוקף צדקת הדרך שלכם או של מקדם האתרים שלכם.

השלב הבא זה כבר השלב שבו מקדמי האתרים יפשילו שרוולים ויצאו למלחמה. המלחמה הזו כוללת בין השאר כתיבת מאמרים לאתרי חדשות גדולים או מפרסמים בעלי השפעה. המטרה של מקדמי האתרים היא שגוגל יאנדקס את התוכן הזה וידחוק למטה את תוצאות החיפוש השליליות. בנוסף, יוכלו מקדמי האתרים לחזק אזכורים חיוביים עליכם ברשת, לפרסם סרטונים ביוטיוב, לצאת למלחמה ברשתות החברתיות ועוד. בקיצור, כל פעולה שתסייע לכם לגרום למינימום השפעה שלילית עליכם, בין אם אתם בעלי עסקים או אנשים פרטיים.

לסיכום, אין ספק שניהול מוניטין היא משימה שיכולה לקחת המון זמן ולעיתים להיות גם מייגעת. אולם, אם אתם אכן זקוקים לאיש מקצוע שינהל לכם את המוניטין ברשת, אתם צריכים לפנות לאיש SEO מקצועי וותיק שיוכל לבצע את הפעולות הכי מהירות שישפיעו על הנראות שלכם ברשת.

נגישות