סיוע לילדים חולים, לקשישים ולחיילים בודדים: הכירו את פועלה המיוחד של עמותת עם אחד

קיימות מגוון אוכלוסיות בארץ שמתקשות לקיים את אורח חייהן בכבוד. זה יכול להיות עקב מצב בריאותי, מצב כלכלי או מצב נפשי, שלא מאפשרים לילדים, צעירים ומבוגרים לחיות חיי שגרה תקינים. אך הם לא לבד – קיימות מספר עמותות בארץ הנפלאה שלנו שמטרתן לסייע ולעזור לאנשים בדרכים שונות ומגוונות. בין עמותות אלה ניתן למצוא את עמותת עם אחד, לה יש מערכים שונים לתרומות וסיוע לאנשים נזקקים. קראו עוד על פועלה של העמותה במאמר שלפניכם.

סיוע לילדים חולים

אחד הדברים שעמותת עם אחד עושה הוא לסייע לילדים חולים במגוון דרכים- אם זה בסיוע כלכלי במימון הטיפולים, תמיכה נפשית בהתמודדות עם המצב לילד ולבני משפחתו ועוד. ילדים יכולים לחלות במחלות מסוגים שונים שיכולות לפגוע בהם באופן ניכר. לצערנו סרטן לא פוסח על ילדים, וכך גם מחלות עצבים, מחלות ניווניות , מחלות כרוניות ועוד. לפעמים ההורים אינם יכולים לממן את כל הטיפלים והכדורים הנדרשים כדי לעזור לילדים שלהם, וכאן עמותת עם אחד נכנסת לתמונה. העמותה יכולה לסייע להורים להשיג את הכסף הנדרש כדי להעניק לילדם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. הם עושים זאת מטוב ליבם ובאמצעות עזרתם של עשרות מתנדבים. אם זה דרך אירועי התרמה, קמפייני גיוס או תרומות ישירות- העמותה עזרה עד היום למאות ילדים ומשפחות להתמודד עם מצב רפואי לא פשוט.

 

 

סיוע לקשישים

קשישים הם אוכלוסייה שפעמים רבות המוסדות השונים מפנים להם עורף. המצב הבריאותי שלהם יכול להתדרדר, לא לכל קשיש יש משפחה תומכת שמסייעת לו- ודברים אלה יכולים להפריע מאוד בקיום אורח חיים בריא וחיוני. על כן העמותה מפעילה מספר מרכזים בפריסה ארצית שמטרתם להעניק לקשישים עם מצבים בריאותיים כאלה ואחרים תמיכה, ליווי וייעוץ. אם זה בקיום פעילויות מותאמות שישמחו אותם, בהענקת ארוחות או ביצירת מסגרת חברתית שתעזור להם להתגבר על הקשיים שלהם- העמותה מצליחה לעזור לקשישים רבים להתמודד עם מצבם על הצד הטוב ביותר.

סיוע לחיילים בודדים

בצה"ל יש כיום כמה אלפי חיילים בודדים. אם זה חיילים שעלו לבד מארצות אחרות, חיילים ישראלים יתומים או חיילים ממשפחות ממעמד סוציו אקונומי נמוך- כל אלה נזקקים לעזרה במגוון רחב של תחומים. עמותת עם אחד מסייעת לחיילים בודדים על ידי הענקת בית חם ומשאבים שונים כדי לעזור להם להסתגל למצבם ולהיות מאושרים על אף הקשיים שהם עלולים לחוות. חיילים בודדים יכולים להזדקק לפתרונות דיור, סיוע כספי, סלי מזון ועוד- ואת כל אלה העמותה יכולה לעזור לספק. גם סיוע נפשי הוא חשוב, מאחר וחיילים בודדים לא תמיד יודעים למי לפנות כשהם צריכים לפרוק את שעל ליבם. המתנדבים בעמותה יודעים להעניק כתף להישען עליה בעת צורך. עד היום העמותה עזרה לעשרות חיילים בודדים להרגיש פחות בודדים.

לסיכום

העמותה הוקמה בשנת 2010 על ידי קבוצה של מספר מתנדבים שהרגישו צורך לאגד מספר פעולות התנדבותיות תחת קורת גג, דבר שמעצים ומחזק אותן. עם השנים העמותה גדלה, צברה עובדים נוספים ומתנדבים בעלי לב זהב שנמצאים שם כדי לעזור לאנשים מכל קצוות האוכלוסייה במגוון מצבים שונים, אם זה בסיוע במימון טיפול רפואי, בחלוקת תלושי מזון וסלי מזון מיוחדים לחגים או לסופי שבוע, הענקת מסגרת תומכת לאנשים שזקוקים לכך ועוד. כל אלה בכדי לחבר בין כל האנשים בעם ולייצר תחושת אחדות וקרבה.

נגישות