TOP 5: חמש חברות ההייטק המובילות בישראל

מי שמחפשים עבודה בהייטק, עשויים לבחור בכמה כיוונים שונים. אחד מהם, הוא לחפש את חברות ההייטק המובילות. אז מי החברות האלה? מה זו בכלל "חברה מובילה"? ואילו דוגמאות יש לחברות כאלה שבולטות בארץ?

מה זה מוביל מבחינתכם?

מה בדיוק אתם מחפשים, כאשר אתם חושבים על "חברת הייטק מובילה"? החברה הגדולה ביותר? אוקיי. רק קחו בחשבון, שהיא עשויה להיות גדולה ומשעממת. אולי החברה הרווחית ביותר? האם היא רווחית גם עבור העובדים? אז אולי אתם מעדיפים את חברת ההייטק החדשנית ביותר? זו כמובן עשויה להיות בכלל חברת סטארט אפ קטנה, שאיש עוד לא שמע עליה. בכל אופן, כדאי להתחיל ממעבר על הרשימה המלאה של חברות ההייטק המובילות בישראל. מתוכה תוכלו לצמצם, לחברות שנראות לכם ביותר. לפניכם חמש דוגמאות של חברות כאלה, אשר נחשבות למובילות בהייטק המקומי, על פי מגוון פרמטרים:

אלביט

נתחיל עם קצת ציונות. חברה ישראלית בשם אלביט, אשר ממוקמת בעיר ישראלית קטנה בשם תל אביב. לא רק שם. גם בבאר שבע למשל. אלביט מפתחת מוצרי הייטק בתחום הביטחוני, שהם מוצרים מורכבים למדי מבחינת התחומים שהם מכסים. כולל אלקטרוניקה, תוכנה ואפילו כימיה.

יבמ

IBM פיתחה ומכרה חומרה ותוכנה לעסקים, חידשה וקידמה את היסטוריית המחשוב, הרבה לפני שחשבו בכלל על גוגל, פייסבוק ודומיהם, אשר נחשבים כיום בולטים. ביבמ ישראל עובדים כאלפיים עובדים, כולל במיקום מרכזי בפתח תקווה. יש לה בארץ גם מעבדת מחקר ופיתוח. זו היא אחת החברות היציבות, הידועות והאיכותיות ביותר בעולם ההייטק.

 

 

קוואלקום

האם אתם מתעניינים בהייטק מהזווית של מוצרי תקשורת? או אולי בעיר חיפה עם פארק ההייטק הגדול שלה? את שניהם ביחד, תמצאו אם תעבדו בחברת Qualcomm, חברה בינלאומית בולטת מאוד בתחום זה. זו היא חברת ענק דינאמית למדי, אשר פיתוחיה מתבטאים במוצרי תקשורת רבים. היא גם הייתה פעילה לאורך השנים ברכישת חברות שונות, כולל בישראל.

אינטל

ירושלים היא עיר הייטק, יש בה בין השאר חמישה מתחמי הייטק ויש בה גם חברות בולטות כגון אינטל. חברה עם עבר מפואר, הווה עשיר בהזדמנויות לעובדים ועתיד די בטוח. תחשבו על זה רגע. מחר אולי משהו יחליף חלק ניכר מהענקים שאנחנו מכירים, אשר מתמקדים בתחום תוכנה כזה או אחר. למשל מנועי החיפוש. אם חידוש מסוים יחליף אותם, גוגל עשויה שלא להיות בולטת כל כך. מצד שני, עולם החומרה יציב יותר. שבבים כגון מעבדים, היו דרושים מזה שנים רבות ועדיין דרושים. לא נראה משהו ישנה זאת בקרוב. חשוב לציין – חברות שבבים כגון אינטל בכלל אינן "משעממות". בתחום החומרה יש מחקר ופיתוח מתמיד, שיפורים כל הזמן ולא מעט חדשנות. זה פשוט תחום, אשר נמצא יחסית פחות באור הזרקורים התקשורתי.

אמדוקס

אמדוקס (AMDOCS) היא מחברות ההייטק הבולטות בישראל. למעשה, גם בעולם בכלל. לשם ההמחשה: יש לה בערך 28,000 עובדים בכלל, כ-5,000 מתוכם בישראל. אמדוקס ממוקדת בעיקר בשני תחומים – Customer Relationship Management (CRM. מערכות לניהול קשרי לקוחות) ומערכות לחיוב לקוחות (בילינג). מיקוד זה עשוי להראות לאחדים כחסרון או לאחרים כיתרון. בכל מקרה, לעבוד בחברה כזו, פירושו לעבוד בחברה איכותית ובולטת. זה בוודאי יראה מצוין בקורות החיים, גם בהמשך הדרך.

לסיכום

לכל אחד יש את הנקודות שחשובות לו יותר ושחשובות פחות, כך שתרצו בוודאי להשלים את התמונה בהתאם לכך. ואולי אף אחת מהחברות שציינו כאן לא מעניינת אתכם. בסופו של דבר, בחיפוש חברה מסוג זה, תצטרכו להפשיל שרוולים ולחקור מעט בעצמכם.

נגישות