המכללה המובילה והוותיקה בישראל ללימודי שוק ההון: הכירו את מכללת פסגות

שוק ההון יכול להיות מילת קסם עבור רבים. יש ביניהם כאלה שמבקשים לפענח את עולם המסחר ולמצוא את מקומם בעולם הפיננסי, יש כאלה שמבקשים לקחת את המושכות בנושא הכספי בידיהם, יש מי שמגלים שתחום המסחר במניות זורם בעורקיהם, והופכים במקביל להשתתפות בקורסים המקצועיים והמעשיים של מכללת פסגות, לסוחרים עצמאיים בתחום. הכירו את מכללת פסגות שמציעה לפתוח עבורכם צוהר לעולם שוק ההון.

שני עשורים של מכללה

כבר כמעט שני עשורים, החל משנת 2005, רועי ראובן ויניב ארביב מנהלים את מכללת פסגות. את המכללה הם הקימו כשהיו בני 24 ומאסו בעבודה בתחום שוק ההון. הם בחרו לנסות ולהגשים את חלומם וליצור ארגון שיתמחה בהדרכה מעשית בתחומי שוק ההון. משום שהיו צעירים וחסרי ניסיון, נתקלו היזמים הצעירים, באתגרים רבים, ובמשך שנים השתמשו בידע, בניסיון ובמוטיבציה שצברו כדי להתגבר על האתגרים, ללמוד מהם ולהתקדם. כיום, מכללת פסגות פועלת בסניפים בכל רחבי הארץ ומלמדת קורסים בתחום לאלפי תלמידים, בנושאים מרכזיים בשוק ההון ובניהם, שמאות רכב, שמאות מקרקעין, ייעוץ משכנתאות, לימודי נדל"ן ועוד. התחום החדש ביותר במכללת פסגות הוא יזמות עסקית, במסגרתו מעניקים המרצים כלים שיסייעו ללומדים להקים עסק ולפעול בחוכמה בעולם העסקי.

 

 

מה זה שוק ההון?

שוק ההון מתייחס לתחום הפיננסי המדיני. באמצעות שוק ההון מגייסת המדינה הון מאזרחיה ומייצרת קשר בין חוסכים לבין גורמים שזקוקים לגיוס הון. בשוק ההון פעילים, כאמור, גם משקיעים פרטיים, גם חברות פרטיות וגם חברות ממשלתיות. עיקר הפעילות במסגרת שוק ההון מתרחשת בבורסה לניירות ערך, בה נסחרים ניירות ערך, כלומר מניות של החברות, לאחר שהונפקו לציבור. הבורסה לניירות ערך בתל-אביב היא הבורסה הישראלית ובה מתנהל המסחר בשוק ההון, החל מהשוק הראשוני בו מונפקות חברות ומקבלות את התמורה הכספית וכלה בשוק המשני בו מתרחשות עסקאות במניות לאורך כל יום המסחר.

מתחילים? מתקדמים? מומחים?

ישנם שלושה סוגים של לימודים שקשורים בשוק ההון. ישנם לימודים אקדמיים שמובילים לתואר בתחום והם בעיקר לימודים תיאורטיים במסגרת לימודי כלכלה או לימודי מנהל עסקים, ישנם גם קורסים בתחום שמתוכננים כך שיכינו היטב את התלמידים לקראת מבחני המקצוע של הרשות לניירות ערך. הסוג השלישי של לימודים בתחום שוק ההון הוא הלימודים במכללת פסגות: לימודי תעודה שמאזנים היטב בין לימודים תיאורטיים מקיפים לבין לימודי הכשרה מעשית. בסיום מסלול לימודים מקיף כזה, מוכן הסטודנט להמשך התהליך שכולל בדרך כלל השתלבות מקצועית בתחום בו למד. במסגרת לימודי שוק ההון במכללת פסגות, ניתן לבחור בכל אחד מבין שבעה קורסים קיימים, שמיועדים לכל סוג של תלמיד, החל משוק ההון למתחילים שמיועד למי שצועד את צעדיו הראשונים בתחום וכלה בקורסים שמיועדים למתקדמים יותר כמו קורס אופציות מורחב או קורס שעוסק במטבעות דיגיטליים.

לימודים שמתאימים את עצמם אליכם

במכללת פסגות תמצאו קורסים בתחום שוק ההון וגם לימודי יזמות ובעיקר השקעה ומחויבות אמיתית לסטודנטים שבחרו להתמחות במכללה. הערכים שמובילים את מקימי ומנהלי המכללה נגזרים מהתפקיד שהם רואים לעצמם, במסגרת פעילות המכללה, לימודים איכותיים והכשרה מקצועית בסטנדרטים גבוהים ותוך שימוש בניסיון ובמוניטין שצברו, לטובת תלמידיהם. גם פרקטיקה היא ערך מוביל של המכללה, לשם השתלבות מהירה ומוצלחת של הבוגרים בעולם המקצועי.

לסיכום

במכללת פסגות תתקלו גם בגמישות יוצאת דופן לטובת נוחות התלמידים, כך שלמשל כל אחד מהקורסים מוצע ללמידה גם בסניפי המכללה הפרושים ברחבי הארץ וגם בלימודים אונליין, כך שכל אחד יוכל למצוא את הדרך המתאימה לו ביותר.

נגישות