סיפורם של מנהיגים: אוטוביוגרפיות מפי גדולי ישראל

היכולת להכיר לעומק דמויות ציבוריות הפכה לקלה יותר מאי פעם, לא מעט בזכות שורה של ספרים שהפכו לרבי מכר והצליחו לסחוף את קהל הקוראים. למעשה, באמצעות הזמנה של ספרי אוטוביוגרפיה של מנהיגים ניתן להיחשף למגנון קבלת ההחלטות ואף לקבל מידע אודות הרקע מהם צמחו וגדלו. אם אתם בדיוק מחפשים מה לקרוא, להלן סקירה של ספרים מפי גדולי ישראל שכל אחד מאיתנו מכיר. מוכנים? בואו נתחיל!

סיפור חייו/בנימין נתניהו

אחד מהספרים הבולטים והמבוקשים של השנים האחרונות בתחום האוטוביוגרפיה מגיע מראש ממשלת ישראל לשעבר בנימין נתניהו. ספרו של ביבי – סיפור חיי הוא סיפור שמתחיל מילדותו ונמשך עד לימים אלו ממש, כאשר ברבות השנים הפך נתניהו לדמות הפוליטית המשפיעה ביותר בישראל. תוכלו לרכוש את הספר של ביבי כאן, ובכך להצטרף לאלפי קוראים וקוראות שהתרשמו מסיפור המחיים המרתק אשר מורכב משמחה, יגון, כישלון ולקחים רבים שלמד לאורך השנים.

בעד עמי ולמען ארצי/יצחק מרדכי

יצחק מרדכי נחשב מזה שנים רבות לאחד מהמפקדים הנערצים והחשובים ביותר בצבא הגנה לישראל, וזאת לאור היותו מפקד נערץ שלקח חלק בקרבות רבים למען עם ישראל. בספרו המרתק שוזר יצחק מרדכי את סיפורו בשפה קולחת ועשירה, לצד סקירה אודות החלטות שאותן נדרש לבצע בזמן אמת בזמן שמילא תפקידים בצבא הגנה לישראל לצד שורה של תפקידים ציבוריים שהפכו אותו ברבות השנים למנהיג ומדינאי דגול שזוכה להערכה מקיר לקיר, לא רק מצד הקהל הישראלי אלא גם מצד מנהיגים מכל רחבי העולם שעבדו איתו בשיתוף פעולה.

 

 

הכוח לעשות/ישראל כ"ץ

ישראל כץ הוא חבר כנסת בכיר מטעם מפלגת הליכוד, כאשר ברבות השנים לקח חלק פעיל בשורה של תפקידים בכירים, החל משר התחבורה ועד לשר המודיעין והחקלאות. בספרו האוטוביוגרפי חושף כ"ץ אירועים שלא סופרו עד עכשיו, לצד חשיפה מרגשת של סיפורו האישי של מי שגדל כבן למשפחה ניצולת שואה, כמו גם האתגרים עמם התמודד במהלך הקריירה הפוליטית הענפה שלו. כדמות בולטת בציבורית הישראלית, אין ספק כי מדובר בספר שהוא בגדר חובה בעבור כל חובב פוליטיקה שרוצה להכיר לעומק את הדמות החזקה של מי שכיהן בשורה ארוכה של תפקידים, גם בימים אלו ממש כמועמד לתפקיד בכירים בממשלה.

היועץ/יהודה וינשטיין

תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה הוא תפקיד בעל משמעות גם מבחינת קביעת מדיניות. היועץ המשפטי לשעבר יהודה וינשטיין חושף בספרו את ההחלטות הרות הגורל אותן נדרש לקבל במסגרת של שש שנות כהונה בתפקיד הרגיש. בספרו מציג וינשטיין את סיפורו האישי ואת הדרך המקצועית שלו כעורך דין אשר הצליח לעלות בסולם הדרגות ולהפוך לדמות בעלת חשיבות גם בציבורית הישראלית, אבל גם בעולם המשפט, כאשר רבים רואים בו כמנהיג שהצליח להוביל ליצירה של עמדה משפטית בולטת וחזקה מאוד בתקופות סוערות בפוליטיקה הישראלית.

מלחמות חיי/אילן כפיר ודני דור

אהוד ברק הוא החייל המעוטר ביותר בתולדות צה"ל. מי שכיהן בשורה של תפקידים בכירים כולל ראש הממשלה מקבלים הקוראים חשיפה לסיפורים כמו למשל קרבות עזים וכן מבצעים נועזים, כולל סיפורים ואירועים שלא התפרסמו בעבר, ובהם לקח חלק פעיל. מדובר בספר מרתק שמצליח לא רק לסחוף אלא גם ליצור זרקור מעניין אודות מנהיג שצמח מלמטה והצליח להפוך בהמשך גם לאיש עסקים מצליח ומשגשג מאוד.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן מהווה הזדמנות מצוינת להשקיע את הכסף, ולקרוא ספרים מרתקים אודות מנהיגים בתחומם שהצליחו להוביל לשינוי משמעותי בחייהם של אזרחים לא רק בפן המדיני, אלא גם הצבאי ואפילו המשפטי.

נגישות