דואגים לחיילים שלנו גם אחרי השחרור: כל היתרונות של עבודה מועדפת

אם אתם לקראת שחרור מצה"ל ובא לכם לעבוד בעבודה מתגמלת וגם לקבל את המענק שמגיע לכם, הגעתם למקום הנכון. מה זה עבודה מועדפת, מה היתרונות שלה ואילו סוגים של עבודות קיימים? כל התשובות לפניכם.

 

מה היא עבודה מועדפת?

 

יוצאי צבא ההגנה לישראל ואנשי שירות לאומי או אזרחי מקבלים מענק כספי לאחר 24 חודשי שירות. זה מכונה עבודה מועדפת, וזה תלוי בעמידתם בתנאים ספציפיים. מציאת עבודה מועדפת היא משימה דיי קלה כי יש מגוון רחב של עבודות בשוק והדרישה היא גדולה, כך שאין לכם ממה לחשוש. משרות מועדפות, המכונות בחוק "עבודות חיוניות", מוגדרות כמשרות המבצעות עבודה ספציפית במגזר תעסוקה ספציפי, שעובדיה מקבלים מענק חד פעמי של כ-9,000 ₪ מהמדינה בנוסף לשכר שתרצו.

 

מה היתרונות והחסרונות של העבודה המועדפת?

 

היתרונות רבים ולעיתים עולים על החסרונות: בנוסף למשכורת החודשית קיים מענק מועדף בסך 9,000 ש"ח, אפשרות למצוא עבודה במהירות ובקלות גם ללא ניסיון קודם, אפשרות למצוא עבודה קרובה לבית ואפשרות להרוויח הרבה כסף בפרק זמן קצר בעבודה חוקית לחלוטין.

בתוך כך, עבודה מועדפת כנראה תכניס אתכם לשוק העבודה בצורה יותר קלה ותסייע לכם להשיג משרות נוספות בהמשך, כאלה שלא חלמתם שתוכלו להשיג כשהייתם עוד חיילים. בנוסף, אתם מקבלים מענק שווה במיוחד ואם אתם צריכים את הכסף עכשיו, אין ספק שזה משתלם מאד.

 

 

 

אילו סוגים של עבודה מועדפת קיימים?

 

משרות מועדפות בענף האירוח: מלצרים, מלצריות, טבחים, בדרנים ועוד מגוון תפקידים לא מקצועיים בתחום הניקיון.

משרות מובילות בתחנת הדלק: תדלוק, שטיפת רכב, ניקיון, שירות לקוחות או כל עבודה אחרת שמתבצעת במתחם תחנת הדלק.

משרות מועדפות בענף הבנייה: עבודות עפר, חיבורים לתשתיות, גינון, סלילת כבישים וצביעת כבישים.

עבודות מועדפות בחקלאות: ניקיון משתלות וחממות, ניקיון יערות קק"ל זבל ועבודות שונות שאינן מקצועיות כגון חוות חיות, בתי אריזה וכו'.

משרות מועדפות במגזר התעשייתי: משרות שונות שאינן מקצועיות במפעלי תעשייה מכל המגזרים (מזון, טקסטיל, בניין, רכיבים אלקטרוניים ועוד).

עבודה בסדנא מועדפת: עבודה לא מקצועית במוסכים ובתי מלאכה שונים וכן עבודה מקצועית בתחומים כמו ריתוך מסגרות, חשמלאים ומכונאות רכב.

עבודה מועדפת בטיפול באנשים עם מוגבלות: פיקוח, השגחה וסיוע לאנשים עם מוגבלות בפעילות היומיומית בביתם או במוסדם.

כפי שאתם רואים, המגוון של העבודות הוא רחב מאד ואתם יכולים לעסוק בכל תחום מאלה שציינו וליהנות מהמענק המשתלם.

 

קבלו כמה טיפים חשובים על עבודה מועדפת

 

משרות מועדפות יכולות לחסוך לך יותר כסף באותו פרק זמן. חשבו על מענק כעל סוג אחר של משכורת – לא על העבודה עצמה. לכן, אם בכל מקרה אתם חושבים על מציאת עבודה זמנית לפני תחילת שנת הלימודים או לפני טיול גדול, בחרו בעבודה מועדפת.

במהלך שנת השירות הצבאי הראשונה מובטחת לך זכאות לדמי אבטלה, לכן מומלץ להתחיל לעבוד לפי הצורך בתקופה זו.

הקפידו לכלול את שעות העבודה בקורות החיים שלכם. בגיל צעיר, כל עבודה נחשבת ומראה את הרצינות והמסירות שלך. אל תשכחו לבקש המלצות מהממונים עליכם ולצרף אותן לקורות החיים שלכם.

 

לסיכום,

 

אם אתם עומדים להשתחרר חשוב שתדעו שאתם זכאים לעבוד בעבודה מועדפת ולקבל את המענק שמגיע לכם. מעבר למענק, אתם יכולים לעבוד בעבודה שתכין אתכם כמו שצריך לקריירה שלכם באזרחות.

נגישות