הכירו את פועלה של עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

עמותת אחינועם היא עמותה אשר חרטה על דגלה לצמצם את הפערים החברתיים במדינת ישראל, וזאת על ידי חיזוק של הפריפריה. למעשה, במסגרת הפעילות הענפה המתבצעת מצפון ועד דרום הצליחה עמותה זו לסייע לאלפי בני ובנות נוער מכל רחבי הארץ, כחלק מעשייה חברתית ענפה המתבצעת מתוך חובה מוסרית וערכית של המייסדים בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי. אם עדיין לא שמעתם על העמותה או על הפעילות שלה, עכשיו זה הזמן להכיר.

פועלים למען העתיד של מדינת ישראל – בהתנדבות מלאה

את עמותת אחינועם הנקראת על שם אבי המשפחה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי משה אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי. האחים נולדו וגדלו בעיר  צפת ורואים בה כחלק משמעותי מההתפתחות האישית שלהם. בתור בעלי שורשים עמוקים בפריפריה, החליטו האחים להרים את הכפפה וליצור בעבור תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ מעטפת מלאה המתבצעת באמצעות שורה של תוכניות חברתיות, כאשר תוכניות אלו זוכות לגיבוי מלא מצד רשויות הרווחה כמו גם גורמי החינוך. תוכנית כזו היא למשל תוכנית הליווי ארוכת הטווח אשר מתחילה בגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה תוכנית ליווי אישית המותאמת לצרכים של כל תלמיד ותלמידה המתגוררים באזור הפריפריה, כחלק מהבנה כי באמצעות המעטפת הזו ניתן לסייע להם להתגבר על מכשולים וקשיים עמם הם מתמודדים גם במסגרת הלימודים אבל גם במסגרת החברתית. העמקת הפערים בחברה הישראלית יוצרת אצל לא מעט נערים ונערות תחושה של חוסר מסוגלות, ועל כן פועלת העמותה לטובת יצירה של מענה שמגיע לידי ביטוי גם בפן של אהבת הארץ וכן הבנה כי למרות נסיבות החיים, אפשר להוביל ליצירה של חברה שבה כולם שווים, לא משנה היכן הם מתגוררים ומהן נסיבות החיים.

 

 

תוכנית נוספת המתבצעת במסגרת של ליווי ארוך טווח מתמקד באיתור של בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, כחלק מסיוע פרטני המתבצע למשך שנים ארוכות ומתבצע בהתנדבות מלאה, כחלק מהבנה כי עתיד המדינה מחייב התערבות במצבם של אותם נערים ונערות, כחלק מיצירה של מענה רגשי וחינוכי שיוביל בסופו של דבר ליכולת לממש את עצמם ואת השאיפות המקצועיות שלהם.

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה

חלק מהותי מהפעילות של עמותת אחינועם מתבצע לא רק במצב שגרה אלא גם במצב של משבר, כפי שהתרחש בזמן התפרצות מגפת הקורונה. העמותה קיבלה פניות רבות ממשפחות ותלמידים שידם אינה משגת לרכישה של מחשב חדש כתוצאה מהמעבר ללמידה מרחוק, ועל כן רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי ומשה אדרעי לצאת במבצע ארצי נרחב שבמסגרתו נאספו מהציבור מחשבים מחודשים או חדשים לטובת בני הנוער הזקוקים לכך. מדובר במבצע שהצליח מעל ומעבר ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות של המשפחות כמו גם ביכולת של העמותה לאסוף מעל ל-25,000 מחשבים. תוכנית זו נמשכת גם עכשיו, כחלק מהמטרה של העמותה לספק חינוך איכותי לכל תלמיד במדינת ישראל ואף ניצול של המחשוב כחלק בלתי נפרד משגרת הלימודים בעידן המודרני.

לסיכום

הפעילות של עמותת אחינועם מתמקדת ביצירה של שינוי, החל מתוכניות ליווי ארוכת טווח בעבור תלמידים מהפריפריה כמו גם נוער בסיכון ועד חלוקה של מחשבים, שיפוץ של ספריות בעיר צפת וכן קידום של חינוך מוזיקלי לצד תוכנית פורצת דרך לעידוד בני העדה האתיופית להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא. באתר הרשמי של האתר תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות הפעילות ואף לקחת חלק, מתוך מטרה להמשיך את הפעילות הענפה של העמותה.

נגישות