נושמים אומנות: 5 מקצועות אומנותיים במיוחד

אם אתם נושמים אמנות ורוצים לשלב אותה גם במקצוע לחיים, הגעתם למקום הנכון. קבלו 5 מקצועות אומנותיים במיוחד, מקצועות שיסייעו לכם לשלב בין הצורך בפרנסה ובין הנפש שלכם.

נגרות

זה נכון שנגרות הוא מקצוע לכל דבר, הנגר נדרש לבצע עבודות שונות עבור הלקוחות שלו, לעמוד בזמנים שהוגדרו ולספק מוצר מושלם. עם זאת, אם נבחן את עבודתו של הנגר לעומק, אין ספק שמדובר באומנות לשמה. במהלך העבודה הנגר יבחר את העץ המתאים ביותר, הוא יגלף אותו, ישייף אותו, יחתוך ולמעשה ייצור יש מאין. אם יצא לכם אי פעם לראות עבודה של נגרים מומלצים מתחילתה ועד סופה, הרי אין ספק שמדובר בפלא של ממש. העץ מגיע בתצורתו הבסיסית ותוך ימים הופך לרהיט שהלקוח משתמש בו על בסיס קבוע, בין השאר מיטה, כיסא ועוד.

גבס

בדומה לנגרות, גם תחום הגבס הוא תחום אומנותי לכל דבר. קבלן גבס הוא הרבה מעבר לבעל מקצוע, הוא למעשה אמן שיוצר בגבס את המוצרים שאתם, הלקוחות, משתמשים בהם הכל יום. לדוגמא, אחרת העבודות הנפוצות ביותר שאיד גבס נדרש לבצע הוא מזנון גבס עם נישה לטלוויזיה. מדובר למעשה במזנון מגבס עם נישה שנבנית ממש בתוך הקיר שבתוכה מתקינים את הטלוויזיה. כך למעשה הטלוויזיה תופסת פחות מקום ומבחינה עיצובית זה פשוט מושלם, הטלוויזיה היא חלק בלתי נפרד מהקיר. יש עוד מגוון רחב של עבודות גבס אומנותיות, כמו מדף גבס, ארון ואפילו כיסא לשישיבה.

 

 

זגג

זגג הוא בעל מקצוע שיוצר בזכוכית והאמת היא שמדובר באומנות לשמה. זגג יוכל לעשות עבורכם כמעט כל דבר בזכוכית, בין השאר הוא ייצר עבורכם מדף זכוכית, מעקה זכוכית, ויטרינה יפה לסלון ומה לא. אז מבחינתכם מדובר בבעל מקצוע לכל דבר, הזגג מבחינתו הוא אמן שיוצר יש מאין מוצרים מזכוכית שישרתו אתכם לאורך זמן נאמנה.

מסגר

אם באמנות עסקינן, אתם צריכים להכיר את עבודתו של המסגר. במיוחד אם אתם נמצאים במהלך שיפוץ כולל של הבית, סביר להניח שתצטרכו לשכור את שירותיו של מסגר מקצועי ואמין. המסגר בין השאר ייצור עבורכם מעקות ברזל, מדרגות, שערים מרהיבים, גדרות, פרופילים לחלונות ועוד, לכן מדובר בבעל מקצוע סופר חשוב.

התוצרים של המסגר מושכים מאד את העין וכשתכנסו לבית שבו יש למשל שער כניסה מרהיב או מעקה בעיצוב מיוחד, אין לנו ספק שלא תוכלו להישאר אדישים. זו בדיוק הסיבה שבגינה במסגרות נחשבת לעבודת אמנות, המסגר יוצר פריטים מעוצבים מברזל, מתכת כבדה שלא מושכת את העין במיוחד.

צורף

תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כבדות כמו כסף וזהב על מנת לייצר תכשיטים. במהלך העבודה שלו הצורף משלב גם אבנים יקרות בתכשיט, כגול יהלומים. על מנת לעבד ולהתיך את המתכת הצורף משתמש במבער חם, פעולה שמאד מרשים לראות מקרוב. רק כך הוא יוכל לעבד את המתכת ולזקק אותה לכזו שניתן יהיה להשתמש בה הלכה למעשה.

הצורף הוא אמן, הוא הופך מתכת גסה וכבדה לתכשיט. הוא מקבל מתכת בתצורה המקורית שלה והופך אותה בסופו של דבר לטבעת אירוסין, צמיד או שרשרת יפה שאף אחד לא יוכל להישאר אדיש אליה. מדובר בעבודה איטית ומבוקרת שמביאה לידי ביטוי את כל היכולות העיצוביות של בעל המקצוע ולכן חשוב לבחור בצורף מנוסה ומקצועי.

לסיכום, אם אתם נושמים אמנות ורוצים שהמקצוע הבא שלכם יהיה אומנותי לא פחות, אנחנו ממליצים לכם לשקול בחיוב את אחד מהמקצועות שסקרנו במאמר זה.

נגישות